Jak se k nám dostanete a aktuální bezpečnostní pravidla pohybu v budově a jejím okolí

Pátrejme společně po tajemství fotografií

5.–23. 10. 2022
Nádraží Bubny

Památník ticha pořádá výstavu unikátních fotografií pořízených za záhadných okolností v terezínském ghettu.

K výstavě nabízíme doprovodný program pro školy ve dvou podobách
– Provázená varianta pro školní skupiny. Na zažádání Vám před návštěvou výstavy rádi zašleme motivační materiály a bližší informace.
– Menší motivované skupiny z našich partnerských škol mohou navázat hlubší dialog s fotografiemi a navštívit Studio Alba G.T.
Více informací: vzdelavani@pamatnikticha.cz
Rezervace: rezervace@pamatnikticha.cz

 

Fotografie pochází z pozůstalosti Milana Weinera, přeživšího, jenž byl po válce známým rozhlasovým redaktorem. Zemřel v roce 1969. Do své smrti nikdy nemluvil o válce, prožitcích z ghetta Terezín, z deportace do Osvětimi či z pochodu smrti, který prošel s Arnoštem Lustigem.

Fotografie jsou unikátní zejména proto, že Terezín neměl oficiálního fotografa. Žádné snímky s obyvateli pevnostního města se nedochovaly. Památník ticha nyní zkoumá původ snímků, hledá jména tváří na fotografiích a objevuje další veliké příběhy minulého století. První výstavní instalace na nádraží Bubny bude velkou premiérou významného objevu, ale také pouze začátkem putování unikátního cyklu po dalších výstavních zastaveních.

Chceme, aby expozice narůstala a aby ji obohatily i Vaše pohledy, Vaše dialogy s postavami na fotografiích. Náš putovní experiment začíná Studiem Alba G.T., kde mohou obvyklí sběratelé příběhů vstoupit do prožitkového dialogu s válečnými hrdiny na fotografických obrazech z Alba. Úspěšné rozhovory budou vyžity k dalšímu výstavnímu zastavení, aby akcelerovaly nové rozhovory jiných škol a rodin.

Stejně jako celá výstava, je i nabízený vzdělávací program prvním pokusem o práci s tímto unikátním historickým materiálem, na který bude navazovat další intenzivní práce na jeho interpretaci.